• İlahi Adı : Medinenin Gülü - Ahmed Nebi Visal İlahi Grubu
  • İlahi Kategori : ilahi-indir
  • Eklenme Tarihi : 2018-06-19 11:59:00
  • İlahi Hit : 100539

MEDİNE’DE ZİYARET EDİLECEK MEKANLAR

Mekke'nin 450 km kuzeyinde yer alan şehir, Hz. Muhammed'in (SAV) 622 yılında hicret ettiği ve İslam'ın yeryüzüne yayıldığı "Peygamber Şehri" olarak bilinir. Hz. Muhammed (SAV) İslam'ı tebliğ görevini tamamladığı şehirde bulunan pek çok kutsal mekanı, hac ve umre vazifelerinizi yerine getirirken ziyaret edebilirsiniz.

Medinenin Gülü - Ahmed Nebi  Kahramanmaraş Visal İlahi Grubu en sevdiğin ilahilerin ilahin.net adresinde sözlerini okumak için hoşgeldin.Medinenin Gülü - Ahmed Nebi  Kahramanmaraş Visal İlahi Grubu içimizden huzuru eksik etmiyen ilahilerin her biri eşsiz güzellikte.Medinenin Gülü - Ahmed Nebi  Kahramanmaraş Visal İlahi Grubu bu ilahi parçası ve diğer sevdiğin ilahilere ulaşmak için sitemizde hemen üst kısımda yer alan arama butonundan aramaya başlayabilirsin.Medinenin Gülü - Ahmed Nebi  Kahramanmaraş Visal İlahi Grubu İlahi Sözleri.

Ne kadar da çok sevmişiz seni Medine Gülü, Muhammed Nebi Sen bu ümmetin solmayan gülü Medine Gülü, Muhammed Nebi Medine Gülü, Medine Gülü Ümmetin solmayan gülü Salât Selam olsun sana Ey Peygamber, Ey Yüce Resul Yusuf güzelliğin senden almıştı Medine Gülü, Muhammed Nebi Senden daha güzel, üstünü yoktur Medine Gülü, Muhammed nebi Medine Gülü, Medine Gülü Ümmetin solmayan gülü Salât Selam olsun sana Ey Peygamber, Ey Yüce Resul Biz ümmetin seni görmeden sevdik Medine Gülü, Muhammed Nebi Senin için gözden yaşları döktük Medine Gülü, Muhammed Nebi Medine Gülü, Medine Gülü Ümmetin solmayan gülü Salât Selam olsun sana Ey Peygamber, Ey Yüce Resul

MESCİD-İ EBÛ BEKİR ES-SIDDÎK

Medine musallâsında yer alan mescidlerden biridir. Mescid-i Musallâ’sının kuzeybatısındaki Amîdiyye sokağının başındadır. Hz. Ebu Bekir (r.a.) halifeliği sırasında burada bayram namazı kıldırdığı için bu adı almıştır. Bu yerde Peygamber Efendimiz de bayram namazı kıldırmıştır.

İlk defa Ömer b. Abdülaziz tarafından inşa edilen mescid, 1838’de Sultan II. Mahmud tarafından yenilenmiştir. 1990’da tamirattan geçirilen ve 292 m2’lik bir alanı kaplayan mescid halen Osmanlı mimari tarzını korumaktadır2017 İlahi Sitesi| Design By eFe| Tüm Hakları Saklıdır


İlahin.Net