• İlahi Adı : Mehmet Karakuş – Gelin Allah Diyelim
  • İlahi Kategori : ilahi
  • Eklenme Tarihi : 2019-01-22 16:17:00
  • İlahi Hit : 16261

5 yıl önce boğazından tedavi olmak için gittiği hastanede sesini kaybeden ilahi sanatçısı Mehmet Karakuş, eski günlerine geri döndü. Bu süre içinde birçok hastaneye gittiğini ve 100 bin YTL'den fazla para harcadığını söyleyen Karakuş, ancak kendisine açılan tek kapının Allah'ın kapısı olduğunu söyledi. 2006'nın sonunda tedaviyi bırakıp duaya ağırlık verdiğini ve herkesten dua istediğini söyleyen Karakuş, "Yıllar sonra sesimi geri veren Allah'a ne kadar şükretsem azdır." dedi.

Bu güne kadar 11 ilahi albümü çıkaran Mehmet Karakuş, geçirdiği rahatsızlıktan kurtuldu. 5 yıl önce Ramazan ayı öncesi boğazındaki gıcıklanmadan dolayı hastaneye giden burdur'un yeşilova ilçesi Eyyüp Baki Camii imamı Karakuş, kendisine antibiyotik verilmesinden 2 saat sonra sesini kaybetmişti. Sesi çok az çıkan ancak insanların kulaklarına konuşunca anlaşılan Karakuş, daha sonra birçok hastanede ve özel doktorda muayene oldu. Karakuş, ilk olarak isparta suleyman demirel Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji Bölümü'nde 3,5 ay tedavi gördü. Daha sonra kulak burun boğaz ve psikiyatri bölümlerinde tedavi gördü. Ancak olumlu sonuç alamayan Karakuş, antalya akdeniz univestesi'nin kapısını çaldı. Buradaki 6 aylık tedavi de kendisine fayda vermedi. Karakuş dah sonra İzmir ege üniversitesi Kulak Burun Boğaz Ses Rehabilitasyon Bölümü'nde 7 ay tedavi gördü. Ankara ve İstanbul'daki hastanelere de müracaat ettiğini bildiren Karakuş, 2006'nın sonunda pes ettiğini bildirdi. Daha sonra duaya ağırlık verdiğini ve her görüştüğü kişiden dua talebinde bulunduğunu aktaran Karakuş, "Sesimi ancak benden alan zatın geri verebileceğini hiç aklımdan çıkarmadım. Ama elbette ki sebep kapılarını çalmak gerekiyordu. Ancak bu kapılardan bana çare gelmedi. 100 bin YTL'den fazla bir masraf yaptıktan sonra sadece dua etmeye karar verdim. Tanıdığım ve beni tanıyan herkesten dua istedim." diye konuştu.

Sesine geri kavuşmasının ilk belirtisini Kadir gecesi'nde gördüğünü açıklayan Karakuş sözlerini şöyle sürdürdü: "Ramazan ayının son 10 gününde itikafa girdim. Kadir Gecesi'nde sabaha kadar uyumadım ve dua ettim. Sabah namazı için camiye gelenlerle konuşmaya çalıştığımda sesimin biraz düzeldiğini fark ettim. Ondan sonra bu yöntemi hiç bırakmadım. Sonunda 10 gün önce sesim tamamen düzeldi. Hz. Muhammed'in anıldığı kutlu doğum haftasında Burdur'da düzenlenen bir gecede bir parça söyleyerek ilk konserimi verdim. Yüce Allah'a ne kadar şükretsem azdır."

Karakuş, hastalığı sırasında hiç parça yazmaya çalışmadığını ancak sesinin geri gelmesi ile birlikte yeni kasetler çıkarmaya hazırlanacağını ifade etti.

İlahi Piyasasinda üzün süredir yer alan ve ilahi camiasinda en çok dinlenen isimlerden biri olan Mehmet Karakuş‘dan sizlere ramazan ayina girdiğimiz bu aylarda İlahi aşkı ile gonulleri feth eden bir parçasini sitemiz üzerinden siz değerli ilahi severlerimizle buluşturuyoruz. Ümmet birliğine vurgu yapan bu eser muhakkak ki ilahi arşivinizde yer alacak niteliktedir.
Eserdeki baz alınan temel esası Resulullah Efendimizin söylemiş olduğu bir hadisi şerif ile ifade etmeye çalışalım; “Birbirinizden nefret etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları, kardeş olun. Bir Müslüman’ın din kardeşiyle üç günden fazla küs durması helâl olmaz.”

Mehmet Karakuş – Gelin Allah Diyelim isimli ilahinin sözleri

Gelin Allah diyelim,
Kalpten pası silelim,
Alemler seyredelim,
Allah Allah dedikçe.

Nerde tevhid çekilir,
Melekler saf saf gelir,
Hepsi tekbir getirir,
Allah Allah dedikçe.

Zikri Hakka başlandı
İsm-i Celal hızlandı,
Arş-ı A’la sallandı,
Allah Allah dedikçe.

Gönüller şadan olur
Kaygudan azad olur,
Can mülkü abad olur
Allah Allah dedikçe.2017 İlahi Sitesi| Design By eFe| Tüm Hakları Saklıdır


İlahin.Net