• İlahi Adı : Abdurrahman Önül Biyografi
  • İlahi Kategori : abdrurrahman-onul
  • Eklenme Tarihi : 2019-05-07 10:59:00
  • İlahi Hit : 1067

Abdurrahman Önül 01.12.1973 yılında Bayburt ilinin bir ilçesinde Müslüman dünyasına gözlerini açtı. Kendisi İstanbul’da İmam Hatip lisesini okudu. Daha çocuk yaşlarda İlahi müziklere hevesliydi. Kendisi geçmiş yaşantısında birçok müzik kurslarında eğitim almış ve her kursunu başarıyla bitirmiştir. Kendisi bir çok müzik aletlerini kullanmaktadır. 1990 yılları arasında “Yalvar Allah’a” adlı albümüyle müzik piyasasına ilk adımlarını attı. Bugüne kadar 30 üstü albüm çıkartan Abdurrahman Önül’ü Türkiye’de olmak üzere tüm Avrupa ülkelerindeki Müslümanlar sevgiyle dinliyor ve destekliyor. Son çıkardığı “Kerbela” albümü olsun “Medine Gülü” olsun satış rekorlarını kırmanın yanı sıra internet üzerinden bile dinlenme rekoru unvanını elinde bulunduruyor. Bu İlahi sanatçımızın böyle güzelim Dini başarılar altına imzasını atmasını tebrik ediyor, Allah bu yoldaki azimliliğini ve başarısını sürdürsün diyorum.

Beğenilen İlahilerinden Başlıcaları

2016 Yılında Gül Yüzlü albümü 47 dakikalık bir eserdir. 2017 yılında çıkardığı Sana Geldim adlı albüm 1 saatlik bir ilahi ziyafetidir. Abdurrahman Önül Albümleri arasında sevilen eserlerinden bazılarının isimlerini verecek olursak, Koy Bizi de Cennetine, Babam Neredesin, Kabe Yoları, Arafat Dağı, Gül Yüzlü Peygamberim, Zikrettim Sana v.b gibi seslendirmiş olduğu ilahileri gönüllerde yer etmeyi başarmıştır.

Sanatçının çıkarmış olduğu albümler neden başarılı çünkü dinleyenlerin ruhlarını beslemek amacıyla oluşturulan eserlerdir. Tasavvuf müziğine gönül veren ya da Allah yoluna kendini adamış kişilerin daha çok dinlediği, benimseyip kabul ettiği ve sevdiği eserlerdir. Seslendirmiş olduğu 100 den fazla ilahi bulunmaktadır. Türkiye’ bu alanda en çok eser seslendiren tasavvuf sanatçılarından biridir.2017 İlahi Sitesi| Design By eFe| Tüm Hakları Saklıdır


İlahin.Net