Sedat Uçan Kimdir

Bugüne kadar ilk albümüyle yakaladığı çıkışı sürdürmeyi başaran Sedat Uçan, sonrasında ise, Aşk Elinde, Lodos, Gönlümün Sultanı, İlahi Aşkınla, Sevdasına Yandık, Söz Verdim Allah’ım, Senin Aşkına, Düet, Resulün Ümmetiyiz, Aşk Kervanı, Resulün Gülleri ve Adına Kurbanım Yaresullah adlı ilahi albümlerini sevenlerinin beğenisine sunmuştur.
Bu haber 2019-05-09 16:44:49 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.

Sedat Uçan 1975 yılında Erzurum’a bağlı İspir ilçesinde doğmuştur. İlköğretim ve orta öğretimi İspir ilçesinde tamamlamış ve daha sonra da yine İspir’de İmam Hatip lisesini bitirmiştir. Küçük yaşlarından itibaren tasavvuf ve tasavvuf müziğine ilgi duyan Uçan, bu yaşlarda yaptığı bestelerle herkesi sesiyle kendine hayran bırakmıştır. İlk çıkış noktası ise “Muhammed‘in Hürmetine” isimli ilahisidir. Bu ilahiden sonra kitleleri kendine hayran bırakmıştır. Sedat Uçan’ın sesi çok güzel ve çok akıcı olduğundan da herkes tarafından ayrıca sevilmektedir. Sedat Uçan’ın her yıl en az bir tane albüm yaptığı bilinmektedir ve Sedat Uçan Müslüman dünyasında da en çok sevilen ve dinlenilen ilahi sanatçılarından biridir. Bu sebeple de yurt içi ve yurtdışındaki birçok ülkede çeşitli programlar düzenlemekte ve dinleyenleri mest etmektedir. Sanatın Allah için olduğunu da özellikle vurgulayan Uçan, Sanat Allah içindir sloganı ile yola çıkmış ve günümüze yakan 1000’in üzerinde çeşitli yerlerde ve zamanlarda konserler yapmıştır. Bunların yanında birçok sünnet töreni, kına gecesi ve düğün gibi tasavvufi organizasyonlara da katılmış veya davet edilmiştir. Ülkemizde Kutlu Doğum Haftası ve çeşitli dini günlerde özellikle belediyeler ve diyanet işleri bakanlığı tarafından da programlara davet edilmiştir.

 

 Sedat Uçanın En bilinen Albümleri Nelerdir?

Sedat Uçan’ın şu ana kadar yaptığı 10’dan fazla albüm bulunmaktadır ve bu albümlerin hepsinin içeriği tasavvufi konulardan oluşmaktadır. Bu ilahilerden bazıları; Aşk Elinde, Lodos, Söz Verdim Allah’ım, Gönlümün Sultanı, İlahi Aşkınla, Sevdasına Yandık, Senin Aşkına, Düet, Resulün Ümmetiyiz, Aşk Kervanı, Resulün Gülleri ve Adına Kurbanım Ya Resullah’tır. Bu albümler CD halinde müzik marketler ve dijital ortamlarda rahatlıkla bulunmaktadır. Sayın Uçan, istenilen her türlü tasavvufi programa katılmakta ve sevenleri için bestelediği ilahileri seslendirmektedir. Kendine ait bir internet sitesi de bulunan Uçan, bu site üzerinden bilgilendirme yapmakta ve canlı olarak albümlerini seslendirmekte ve yayınlamaktadır. Uçan, bestelerinde daha çok gençleri ilahi aşka davet etmekte ve tövbe etmeleri konusunda da uyarmaktadır ve bu sebeple de özellikle gençler tarafından besteleri çok dinlenilmektedir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Biyografi haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
İlahi indir | İlahi Dinle | İlahi Sözleri
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır. SEKTÖRDE LİDER İLAHİN.NET. Tüm hakları saklıdır.