Bugün Cuma

Bu gün cuma Ezanlar, Seni var edenin seni severek var kıldığını haykırıyor Seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin varlığını, hiçbir şeye sahip olmasanda hiçbir gösterişe, şaşaya gerek duymadan Hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisidir
Bu haber 2019-05-10 10:37:15 eklenmiş ve 61 kez görüntülenmiştir.

Bütün seslere tıka kulaklarını Seccadenin sukutuna at özlemlerini, kendini Bu gün cuma Bırak dünyayı Sonsuzun pınarına daya kalbini Dua Dua yükselsin Amiiinlerin Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu,sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi /9) Cuma gününde makbul bir saat vardır. Duasını bu saate denk getiren Müslümana Allah dilediğini verir. (Buhârî, Müslim) Özürsüz üç Cuma'yı terkeden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Ebû Dâvûd, Tirmizî) Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Biriniz cuma namazına gideceği zaman boy abdesti alsın.” (Buhârî, Müslim)

Bugün CUMA


Yürüyorsun..telaşların omuzlarında..çalışıyorsun umutların köşe başlarında..yaşıyorsun özlemlerin yarınların ardında..gülüyorsun mutlulukların var-yok arası gidip gelmelerde..an'ın bıçak sırtında nefes alıp veriyorsun..aldığın nefes kadar umutlusun,verdiğin kadar huzurlusun.. 

Sürekli ve kalıcı sanıyorsun kendini..oysa bedenini bir andan başka bir ana taşıyamıyorsun..sonraların sonrasında hayallerin..iki dudağının arasında hayatın..alıp verdiğin nefes kadar varsın..nefesin ha bitti ha bitecek.. 

Varlığını çoğaltıyorsun kendince..biriktiriyorsun elinde olanlar bitti bitecek.. 

Kızgın bir kor gibi avucunda kaygıların..şehrin girdaplarında bir varsın bir yoksun..umut ile umutsuzluk arasında dolanıyorsun.. 

Kaldırımların sana söyleyeceği yok..kapılar bir yerlere açılmıyor..meydanlar sesine ses katmıyor..sokaklar kalbine çıkmıyor..aynalarda yüzün eskimiş,ağlıyor.. 

Bilmeden benliğini sivriltmişsin..farkında değilsin umutlarının hepsini cılız nabzına taşımışsın..sesin çöle düşüyor,sözün boşlukta kalıyor..huzurdan azalıyorsun her an hüsranın büyüyor.. 

Bugün cuma..varlığın bayramı bugün...seni varedenin seni severek var kıldığını haykırıkıyor ezanlar..seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin,varlığını sadece varlığını,hiç bir şeye sahip olmasanda,hiç bir albenili görüntüye sığınmasanda,hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisi ezanlar.. 

Dur şimdi..şimdi dur..kendini kırılgan aynalarda çoğaltmaya çalışan bencilliğini sustur..seni boş sevdaların yokuşuna süren hırsını sakinşleştir.. 

Gürültüyü kes;secdenin sükunetine at özlemlerini..kıskanıpta seni güya iyliğin için bin bir cezbeyle dünyanın kuyusuna atmak isteyen,atıpta ardından kanlı gömleğine bakarak yalan yere ağlayacak sahte kardeşlerinden uzağa at kalbini ve kalıbını.. 

Bugün cuma.. 
Dünyadan ümidini kes.. 
Sonsuzun pınarına yapıştır dudağını.. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İlahi Haberleri haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
İlahi indir | İlahi Dinle | İlahi Sözleri
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır. SEKTÖRDE LİDER İLAHİN.NET. Tüm hakları saklıdır.